Gemilerimiz


1978 yılından itibaren, Kıbrıs Türk turizminin hizmetinde olan Akgünler İşletmleri Şti. Ltd., 1998 yılında başlattığı denizcilik atılımını sürekli yatırımları ile büyüterek ileriye götürmektedir. Akgünler Denizcilik şirketinin vizyonu KKTC’de, Türkiye’de ve hedef ülkelerde güçlü bir altyapı oluşturmuş entegre bir lojistik hizmet sağlayıcısı olmaktır. Şirketimiz filosunda 3 adet deniz otobüsü, 2 adet roro, 1 adet roro/yolcu gemisi bulunmaktadır. Akgünler Denizcilik KKTC’nin en büyük yolcu ve yük taşıma kapasitesine sahip şirketidir.

Şirketimiz ve gemilerimiz, Uluslararası Emniyetli Yönetim Sertifikası (ISMC) ve Uluslararası Gemi ve Güvenlik Sertifikası (ISPSC) gibi sertifikalarla donatılmış olup, Loyd kuruluşları tarafından sürekli denetime tabi tutularak klaslı bir şekilde tüm uluslararası denizcilik kurallarına uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sürat, Güven, Konfor” parolası ile yola çıkan firmamızın amacı, bir ada ülkesi olan KKTC ulaşımına ve dolayısı ile turizmine katkı sağlamak, KKTC’nin yurt dışı açılımlarında öncü olup, denizcilik sektöründe gelişmişliği artırarak yolcu ve yük taşımacılığında en ileri çizgiyi yakalamaktır. En önemli misyonumuz ise dünya standartlarında referans bir şirket olmaktır.

irketimiz filosunda 4 adet katamaran tipi deniz otobüsü, 2 adet hidrofil tipi deniz otobüsü, 2 adet RoRo/Yolcu ve 1 adet de Roro gemisi bulunmaktadır. Deniz otobüslerimizin toplam yolcu kapasitesi 1498 ve feribotların yolcu kapasitesi ise 580 kişidir.

Via Mare

Almanya yapımı RoRo/Yolcu tipi gemi 118 metre boyunda, 21 metre genişliğinde olup saatte 17 deniz mili hızla 233 yolcu, 48 TIR ve çok sayıda salon araç taşıma kapasitesine sahiptir.

Lady Su

İspanya  yapımı RoRo/Yolcu tipi gemi  100 metre boyunda, 18  metre genişliğinde olup saatte 23,5 deniz mili hızla 600 yolcu, 25 TIR ve çok sayıda salon araç taşıma kapasitesine sahiptir.

Akgünler 1

Norveç yapımı katamaran tipi deniz otobüsü 30 metre boyunda, 11 metre eninde olup saatte 32 deniz mili hız yaparak 297 yolcu taşıyabilmektedir.

Akgünler 3

Norveç yapımı katamaran tipi deniz otobüsü 38 metre boyunda, 11 metre eninde olup saatte 33 deniz mili hız yaparak 386 yolcu taşıyabilmektedir.